Wskazówka dotycząca montażu Brother Hl B2050dn

Montaż drukarki Brother HL-B2050dn jest stosunkowo prosty i zajmie tylko kilka minut. Przed przystąpieniem do montażu należy wyłączyć drukarkę z zasilania i odłączyć wszystkie kable. Następnie, podłącz drukarkę do zasilania i podłącz wszystkie kable, w tym kable zasilające, USB i sieciowe. Po podłączeniu wszystkich kabli należy włączyć drukarkę i śledzić instrukcje wyświetlane na ekranie, aby dokończyć instalację. Po zakończeniu instalacji drukarka powinna być gotowa do użycia.

Ostatnia aktualizacja: Wskazówka dotycząca montażu Brother Hl B2050dn


Pobierz sterowniki i oprogramowanie narzędziowe do drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych

Instalacja oprogramowania

Pełny sterownik i pakiet oprogramowania

Zalecamy t pobieranie w celu zapewnienia maksymalnej funkcjonalności Twojego urządzenia Brother. Jest kompletny plik zawierający dostępne sterowniki i oprogramowanie do urządzenia Brother.

Narzędzie aktualizacji oprogramowania

Narzędzie to aktualizuje oprogramowanie sprzętowe urządzenia Brother, przesyłając oprogramowanie sprzętowe do danego urządzenia z serwera internetowego firmy Brother.

Usługa sieci Web

Brother CreativeCenter

Ta strona internetowa oferuje setki DARMOWYCH szablonów do użytku domowego i biznesowego, które można dostosować do własnych potrzeb. Dostępne są między innymi szablony do drukowania broszur, wizytówek, kart pocztowych i własnych projektów.

Aplikacje na smartfony i tablety

iPrint&Scan

Aplikacja Brother iPrint&Scan służy do drukowania i skanowania bezpośrednio z urządzenia mobilnego, gdy jest ono podłączone do tej samej sieci co urządzenie Brother.

* Not supported for Windows 10.

* Android, Google Play i logo Google Play są znakami towarowymi firmy Google Inc.

Jak wymienić kartridż z tuszem?

Urządzenie stale monitoruje poziom tuszy (wszystkich czterech) zainstalowanych w urządzeniu.
Gdy urządzenie wykryje niski poziom tuszu zostaniesz o tym poinformowany komunikatem na wyświetlaczu. Komunikat na ekranie poinformuje Cię jaki tusz się kończy i będzie niedługo wymagał wymiany. Gdy kartridż będzie już pusty, urządzenie powiadomi Cię o tym komunikatem na wyświetlaczu.

Procedura wymiany kasety z tuszem jest następująca:

 1. Otwórz pokrywę kaset z tuszem. Jeśli jedna lub więcej kaset jest pustych, np. z czarnym tuszem, na wyświetlaczu LCD będzie napisane PUSTY CZARNY i WYMIEŃ ATRAM.
 2. Naciśnij dźwignię zwalniania blokady i wyciągnij kasetę z tuszem w tym kolorze, który jest podany na wyświetlaczu LCD.


 3. Otwórz torebkę nowego wkładu atramentu dla koloru pokazanego na LCD i wyjmij wkład.
 4. Zdejmij żółtą nakładkę ochronną. NIE dotykaj obszaru pokazanego na poniższej ilustracji (1).


 5. Każdy kolor ma swoje własne miejsce. Wsuń kasetę z tuszem, przesuwając ją w kierunku, który wskazuje strzałka na etykiecie. com/g/b/img/faqend/faq00000230_012/pl/pl/15561/replaceink_04. gif"/>

 6. Podnieś dźwignię zwalniania blokady i delikatnie ją popchnij, żeby się zatrzasnęła, a następnie zamknij pokrywę kaset z tuszem. com/g/b/img/faqend/faq00000230_012/pl/pl/15563/replaceink_07. gif"/>


 7. Urządzenie automatycznie wyzeruje licznik zużycia tuszu.

 • Jeśli kaseta z tuszem została wymieniona przed pojawieniem się komunikatu PRAWIE PUSTE lub ATR. PUSTY, na wyświetlaczu LCD pojawi się prośba o potwierdzenie, że jest to nowa kaseta (np. 1. CZY WYMIENIŁEŚ CZARNY? ). Dla każdej wymienionej kasety naciśnij klawisz nawigacyjny góra lub klawisz 1 albo +, aby wybrać opcję TAK i automatycznie wyzerować licznik zużycia tuszu w tym kolorze. Jeśli włożona kaseta nie jest całkiem nowa, naciśnij klawisz nawigacyjny dół lub klawisz 2 albo -, aby wybrać opcję NIE.
 • Jeśli po włożeniu kaset z tuszem jest wyświetlany komunikat BRAK WKŁADU, sprawdź, czy kasety zostały poprawnie włożone.
 • Jeżeli zabrudzisz oczy tuszem, przemyj je dużą ilością wody i skontaktuj się z lekarzem.
 • NIE rozpakowuj kaset z tuszem w innym celu niż ich włożenie natychmiast do urządzenia. Może to spowodować ubytek tuszu i niepoprawne rozpoznawanie ilości tuszu pozostałego w kasecie.
 • NIE dotykaj gniazd w kasetach, które służą do wkładania ich do urządzenia. Możesz się poplamić tuszem.
 • Jeśli zabrudzisz sobie dłonie lub ubranie tuszem, natychmiast zmyj go mydłem lub detergentem.
 • Jeśli pomylisz kolory, wkładając kasetę z tuszem w niewłaściwym miejscu, po właściwym jej włożeniu wyczyść kilkakrotnie głowicę drukującą.
 • Po rozpakowaniu kasety z tuszem włóż ją od razu do urządzenia i zużyj w ciągu sześciu miesięcy. Nierozpakowane kasety z tuszem należy zużyć przed upływem daty ważności podanej na opakowaniu.
 • NIE rozbieraj kasety z tuszem ani jej nie przerabiaj, ponieważ może to spowodować wyciek tuszu.
 • Brother zdecydowanie odradza ponowne napełnianie kaset z tuszem dostarczonych wraz z urządzeniem. Ponadto zdecydowanie zalecamy dalsze korzystanie wyłącznie z oryginalnych zamiennych kaset z tuszem marki Brother. Użycie lub próba użycia potencjalnie niekompatybilnego tuszu i/lub kaset w urządzeniu Brother grozi jego uszkodzeniem i/lub pogorszeniem jakości drukowania. Nasze warunki gwarancji nie obejmują żadnego problemu, który jest spowodowany stosowaniem nieautoryzowanych kaset i/lub tuszu produkowanego przez inne firmy. Dla bezpieczeństwa swojego mienia i uzyskania jak najlepszych efektów korzystania z urządzenia Brother należy stosować wyłącznie oryginalne materiały eksploatacyjne Brother.
  > Brother Genuine Supplies information
 • Powiązane modele

  DCP-145C, DCP-165C, DCP-195C, DCP-365CN, DCP-375CW, DCP-385C, DCP-395CN, DCP-585CW, DCP-6690CW, DCP-J125, DCP-J140W, DCP-J315W, DCP-J515W, DCP-J715W, MFC-250C, MFC-290C, MFC-295CN, MFC-490CW, MFC-5490CN, MFC-5895CW, MFC-6490CW, MFC-6890CDW, MFC-790CW, MFC-795CW, MFC-J220, MFC-J265W, MFC-J415W, MFC-J615W

  Opinie dotyczące treści

  Aby pomóc nam udoskonalać naszą pomoc techniczną, przekaż poniżej swoją opinię.

  Najczęściej zadawane pytania

  Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

  Zobacz najczęściej zadawane pytania

  Wskazówka dotycząca montażu Brother Hl B2050dn

  Bezpośredni link do pobrania Wskazówka dotycząca montażu Brother Hl B2050dn

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Wskazówka dotycząca montażu Brother Hl B2050dn